Personal

Kundservice

Marika Vuori

Assistent

Direkt: +358 10 581 6000

Mobil: +358 44 591 2258

marika.vuori@satotukku.fi

Försäljning/Vantaa

Annika Hongell-Hakkarainen

Försäljningschef

Direkt: +358 10 581 6002

Mobil: +358 40 900 9192

annika.hongell@satotukku.fi

Mika Saarela

Key account manager

Direkt: +358 10 581 6043

Mobil: +358 50 3247 624

mika.saarela@satotukku.fi

Juha Mattila

Säljare

Direkt: +358 10 581 6032

Mobil: +358 40 900 9104

juha.mattila@satotukku.fi

Juho Antikainen

Säljare

Direkt: +358 10 581 6033

Mobil: +358 40 900 9108

juho.antikainen@satotukku.fi

Pasi Tuominen

Säljare

Direkt: +358 10 581 6034

Mobil: +358 40 900 9193

pasi.tuominen@satotukku.fi

Sari Ojala

Inköpare/Säljare

Direkt: +358 10 581 6030

Mobil: +358 40 900 9136

sari.ojala@satotukku.fi

Rasmus Kemppainen

Säljare

Direkt: +358 10 581 6036

Mobil: +358 50 320 6496

rasmus.kemppainen@satotukku.fi

Max Lönnqvist

Säljare/Packavdelning

Direkt: +358 10 581 6038

Mobil: +358 40 450 1313

max.lonnqvist@satotukku.fi

Terho Nyrhinen

Inköpare/Säljare

Direkt: +358 10 581 6037

Mobil: +358 40 450 1021

terho.nyrhinen@satotukku.fi

Ann-Christine Bäckström

Säljare

Direkt: +358 10 581 6042

Mobil: +358 46 923 5262

ann-christine.backstrom@satotukku.fi

Försäljning/Tampere

Piia Hallila

Säljare

Direkt: +358 10 581 6039

Mobil: +358 40 900 9186

piia.hallila@satotukku.fi

Kimmo Nieminen

Säljare

Direkt: +358 10 581 6040

Mobil: +358 40 900 9187

kimmo.nieminen@satotukku.fi

Inköp och Försäljning/Turku

Tomi Laaksonen

Regionchef

Direkt: +358 10 581 6081

Mobil: +358 40 900 9105

tomi.laaksonen@satotukku.fi

Riikka Käppi

Inköpare/Säljare

Direkt: +358 10 581 6082

Mobil: +358 40 900 9106

riikka.kappi@satotukku.fi

Aki Paijula

Inköpare/Säljare

Direkt: +358 10 581 6083

Mobil: +358 40 900 9196

aki.paijula@satotukku.fi

Inköp

Kaisa Malmberg

Inköpschef

Direkt: +358 10 581 6041

Mobil: +358 46 9204 500

kaisa.malmberg@satotukku.fi

Janne Sylander

Inköpschef

Direkt: +358 10 581 6021

Mobil: +358 45 139 3632

janne.sylander@satotukku.fi

Juha Leppälä

Inköpare

Direkt: +358 10 581 6024

Mobil: +358 40 546 8814

juha.leppala@satotukku.fi

Johnny Tielrooy

Inköpare

Direkt: +358 10 581 6022

Mobil: +358 40 9009 117

johnny.tielrooy@satotukku.fi

Saara Ojanen, mammaledighet

Inköpare

Direkt: +358 10 581 6009

Mobil: +358 50 560 7955

saara.ojanen@satotukku.fi

Marknadsföring/Kommunikation

Maarit Riikonen

Marknadsansvarig

Direkt: +358 10 581 6006

Mobil: +358 50 356 5330

maarit.riikonen@satotukku.fi

Logistik

Henrik Österman

Lagerchef

Direkt: +358 10 581 6175

Mobil: +358 50 565 0683

henrik.osterman@satotukku.fi

Johanna Timonen, mammaledighet

Kvalitetchef

Direkt: +358 10 581 6176

johanna.timonen@satotukku.fi

Jerry Tuomioja

Kvalitetskontroll

Mobil: +358 50 320 6568

jerry.tuomioja@satotukku.fi

Jani Nissinen

Förman (inkommande)

Mobil: +358 50 402 6803

jani.nissinen@satotukku.fi

Antti Nikkanen

Förman (utgående)

Direkt: +358 10 581 6178

antti.nikkanen@satotukku.fi

Petri Kivi

Bananmäster

Direkt: +358 10 581 6181

petri.kivi@satotukku.fi

Rexhep Islami

Bananmäster

Direkt: +358 10 581 6181

rexhep.islami@satotukku.fi

Tuan Tran

Förman (Förpackningsanläggning)

Direkt: +358 10 581 6062

pakkaamo@satotukku.fi

Marko Viherlaakso

Lagerchef

Direkt: +358 10 581 6180

Mobil: +358 40 900 9107

marko.viherlaakso@satotukku.fi

Marko Tjaga

System utväckling

Direkt: +358 10 581 6014

Mobil: +358 40 517 2385

Ekonomi

Jonas Broo

Group Business Cotroller

Direkt: +358 10 581 6004

Mobil: +358 40 521 7093

jonas.broo@satotukku.fi

Anja Vaaja

Huvud bokförare

Direkt: +358 10 581 6008

Mobil: +358 50 441 4367

anja.vaaja@satotukku.fi

Jaana Kärki-Koponen

Bokförare

Direkt: +358 10 581 6020

Mobil: +358 40 562 7114

jaana.karki-koponen@satotukku.fi

Kristiina Sillanpää

Leverantörsreskontra

Direkt: +358 10 581 6013

kristiina.sillanpaa@satotukku.fi

Johanna Mustalampi

Kundreskontra

Direkt: +358 10 581 6011

johanna.mustalampi@satotukku.fi

Niina Ryymin

Bokförare

Direkt: +358 10 581 6012

niina.ryymin@satotukku.fi

Ledningsgrupp

Tomi Hakkarainen

VD

Direkt: +358 10 581 6001

Mobil: +358 40 9009 101

tomi.hakkarainen@satotukku.fi

Annika Hongell-Hakkarainen

Försäljningschef

Direkt: +358 10 581 6002

Mobil: +358 40 9009 192

annika.hongell@satotukku.fi

Henrik Österman

Lagerchef

Direkt: +358 10 581 6175

Mobil: +358 50 565 0683

henrik.osterman@satotukku.fi

Jonas Broo

Group Business Controller

Direkt: +358 10 581 6004

Mobil: +358 40 521 7093

jonas.broo@satotukku.fi

Kaisa Malmberg

Inköpschef

Direkt: +358 10 581 6041

Mobil: +358 46 920 4500

kaisa.malmberg@satotukku.fi

Janne Sylander

Inköpschef

Direkt: +358 10 581 6021

Mobil: +358 45 139 3632

janne.sylander@satotukku.fi